Encyklopedia Pojazdy Pancerne – techniki modelarskie

Wydawnictwo: AMMO of Mig Jimenez

Autor: Mig Jimenez

Rok wydania: 2016-2018

Język: Polski

Liczba stron: Tom 1/ 152, Tom 2/ 152, Tom 3/ 148, Tom 4/ 148, Tom 5/ 160, Dodatek / 44

Modelarzom pancernym tego Pana nie trzeba przedstawiać. Mig Jimenez… i wszystko jasne. Niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie modelarstwa. Od wielu lat kreuje style i wprowadza nowinki techniczne. Dodatkowo od kilku lat firma AMMO of Mig Jimenez wprowadza na rynek setki produktów chemii modelarskiej, ale również narzędzia (w tym aerografy), modele, dodatki do dioram czy właśnie literaturę.

Jeśli ktoś jest zupełnie nowy i zielony w modelarstwie pancernym to polecam zainteresować się działalnością edukacyjną tego Pana i obejrzeć warsztaty szkoleniowe publikowane bez opłat np. na Youtube.

Wracając do poradnika. Jednym zdaniem można powiedzieć, że to kompletny przewodnik w budowie, malowaniu i postarzaniu modeli pancernych. Świetne wydanie, bogato ilustrowane, z dokładnym opisem krok po kroku wszystkich obecnie znanych na świecie technik modelarskich, starszych i najnowszych. Jak można się domyślić, korzystając z autoreklamy, Mig w podręczniku posługuje się prawie wyłącznie produktami swojej firmy.

Od sposobu wycinania z ramek i odpowiedniego użycia podstawowych narzędzi, poprzez radzenie sobie z elementami fototrawionymi i żywicznymi, a także własną waloryzacją do uzyskiwania efektów zniszczeń. Od podkładów, farb, poprzez washe, filtry do pigmentów i efektów natury.

Samo pogrupowanie wiedzy i odpowiednich tematów w tomach jest sensowne i spójne. Całość wieńczy krótki dodatek kompletnego procesu budowy modelu czołgu Tiran.

Moja ocena: 5/5 (pozycja obowiązkowa)

Oprócz walorów edukacyjnych dzięki kartonowej oprawie (opcjonalnie) i rysunkom na frontach tomów, całość elegancko prezentuje się na półce i nie przewraca.

5/5 - (2 votes)

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Lubię to! Subskrybuj